BG EN

Силяновска: Не съм монарх, аз не променям Конституцията 

Политика

Силяновска: Не съм монарх, аз не променям Конституцията 

27700
на 13.09.2024
Силяновска: Не съм монарх, аз не променям Конституцията 
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Вписването на българите в конституцията на Северна Македония не зависи от мен. Ако бях абсолютен монарх, щях да кажа, че ще променя конституцията. Депутатите са изпратени от гражданите, които гласуват по съвест. Аз не мога да суспендирам парламентарната демокрация.“ Това заяви президентът на РСМ Гордана Силяновска-Давкова след срещата си с българския си колега Румен Радев.

препоръчано

За да започне преговори за членство в Европейския съюз, РСМ трябва да промени Конституцията. Това е част от преговорната рамка, която е одобрена от всички страни-членки на ЕС.

По същото време министърът на културата Найден Тодоров "проведе протоколна срещна" с колегата си от РС Македония Зоран Лютков.

Двамата събеседници дадоха висока оценка за сътрудничеството между България и РСМ в областта на културата и изкуствата. Лютков използва възможността да покани министър Найден Тодоров на постановката „Набуко“ в Софийската опера и балет тази вечер, с която гостува Национална опера и балет на Република Северна Македония.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 56
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК